Węgry

Węgry

Węgry oraz ich historia jest bardzo interesująca. Zapewne każdy z nas zna powiedzenie ‘Polak Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki’, Węrzy znają natomiast odpowiednik naszego powiedzenia ‘Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát’. Powiedzenie to nie wzięło się z nikąd, a łączy się z nim kilkaset lat przeplatającej się historii obu krajów.

Budapeszt widok na Most Łańcuchowy i Parlament

Widok na Most Łańcuchowy oraz Parlament – Budapeszt

Węgry to nie tylko historia to również wspaniała kuchnia i świetne miejsce na wakacyjny wyjazd. Będąc na Węgrzech tylko przejazdem warto zatrzymać się tutaj chociażby na jeden dzień, a zapewniam Was, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Od ciepłego Balatonu, przez piękny Budapeszt, gorące źródła w Miszkolc, czy też termalne jezioro znajdujące się w powulkanicznym kraterze w Heviz. Znajdziemy tutaj ślady Imperium Otomańskiego, Cesarstwa Austro-Węgierskiego, pozostałości po Rzymianach, świetne restauracje oraz znane na całym świecie wina.

Historia Węgier
Kuchnia
Ciekawostki i porady

Kierunek Węgry

Zobacz wszystko  

Przez Słowację i Węgry

Jeżeli zastanawiacie się co można zobaczyć i jak spędzić tydzień wakacji, tutaj artykuł może być dla Was inspiracją. Jak to zwykle z naszymi pomysłami bywa, pojawiają się w ostatniej chwili. Jako, że pogoda w Polsce zapowiadała się niezbyt pewnie, a naszym głównym kryterium  było maksymalne wykorzystanie ciepłego lata, spojrzeliśmy ku południowym rejonom Europy. Nie chcieliśmy spędzać, zbyt wiele czasu w …

Czytaj dalej...  
%d bloggers like this: