Forum Romanum, Palatyn i Koloseum

Kilka informacji dotyczących zwiedzania.

Forum Romanum, Palatyn i Koloseum

Aby zwiedzić te trzy miejsca wystarczy nam jeden bilet. Jest on ważny dwa dni ( liczone od momentu wstępu do wpierwszej z atrakcji). O ile na pobierzne zwiedzenie Koloseum wystarczy nam godzina – półtorej o tyle na zwiedzenie Forum Romanum oraz Palatynu potrzebować będziemy ich kilka. Jeżeli planujemy robić to w półtorej godziny, prawdopodobnie nam się to uda natomiast nie do końca jestem przekonany czy takie zwiedzanie będzie miało jakiś sens. Dlatego moim zdaniem na te miejsca warto przeznaczyć przynajmniej pół dnia.

Zwiedzanie warto rozpocząć z samego rana aby zdążyć przed większymi grupami turystycznymi. Bilety warto zarezerwować przez internet z wyprzedzeniem. W sezonie kolejki do kas mogą być bardzo długie a godzinne stanie w kolejce w pełni lata nie do końca będzie tym, co chcielibyśmy robić w Rzymie. Nawet jeżeli będziemy mieli już bilety i miniemy główną kolejkę do wejścia to zatrzyma nas kolejka do skanerów i ochorny obiektu. Dlatego im wcześniej będziemy na miejscu tym większa szansa na ominięcie kolejek.

Tutaj możemy zakupić bilety http://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm. Niezlaeżnie czy wybierzemy opcję dla Koloseum, Palatynu czy Forum Romanum, bilet będzie ten sam. Jego cena  (2017) wynosi 12 euro dla dorosłych, 7,5 euro dla osób w wieku 18-25 lat posiadających status rezydenta w jednym z państw UE, oraz darmowe wjeście dla dzieci. Opłata za rezerweacje internetową wynosi 2 euro. Które w sezonie mogą okazać się jedną z najlepszych inwestycji :).

%d bloggers like this: