Stany Zjednoczone

USA Wynajem Samochodu

Wynajem samochodu w Stanach informacje ogólne

Z pośrednika – spółki córki booking.com – korzystałem wielokrotnie podczas podróży po Stanach. Ceny proponowane przez nich za wynajem samochodów praktycznie we wszytskich agencjach wynajmujących są mniej od 30-50% niższe, niż przy bezpośredniej rezerweacji na stronie agencji, czy po przylocie na lotnisku. Tak dogodne ceny wynikają ze współpracy portalu ze wszytskimi większymi operatorami na świecie. Jeżeli zdecydują się Państwo rezerwować samochód samodzielnie bezpośrednio na stronie agencji wynajmującej samochód proszę dokładnie sprawdzić czy cena zawiera ubezpieczenie a jeżeli tak to jakie. W większości agencji podawana cena nie zawiera ubezpieczenia ponieważ większość Amerykanów posiada takowe jako opcja w swojej karcie kredytowej. Ze względu na specyfikę kraju brak ubezpieczenia może wiązać się z ogromnymi problemami nie tylko przy wypadku ale i przy drobnej kolizji.

Podczas wynajmu warto również rozważyć dodakową opcję ubezpiecznia, dostępną zazwyczaj na miejscu, na wypadek stłuczenia przedniej szyby, bądź przebicia opony. Stłuczenie przedniej szyby wbrew pozoron nie jest zazwyczaj ujęte w ubezpieczneiu ogólnym.

I słowo na koniec. Wynajem samochodu w Stanach, jak większość rzeczy jest prosta, świetnie zorganizowana i w zasadzie nie rodzi żadnych problemów. Bardzo często zdarza się, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu, że otrzymujemy samochód w znacznie lepszym standardzie lub klasie nież go zamawialiśmy. Tak więc jeżeli usłyszymy zdanie “przykro nam nie posiadamy obecnie zamówionego przez Państwa samchodu” onzacza to, że wieści są dla nas wbrew pozorom dobre a nie złe. W takim wypadku agecja udostępnia nam samochód conajmniej o klasę lepszy od zamawianego oczywiście w tej samej cenie.

Standardowa praktyka na parkingach lotniskowych to wskazanie klientowi obszaru parkingu z którego może sobie wybrać samochód. Odbór samochodu w zasadzie wszędzie wygląda tam samo, samochodem wjeżdżamy w bramkę na któej osoba zajmująca się odbiorem skanuje nr rejestracyjny oraz spisuje stan licznika. I to wszytsko 🙂

%d bloggers like this: