Miasto Auckland jest na prawdę świetnym miejscem na spędzenie kilku dniu a i przez tydzień nie będziemy się w nim nudzić. Poniżej kilka przydatnych informacji, które mogę ułatwić w nim pobyt.

  • Najtańsze i całkiem nieźle zaopatrzone markety to Countdown i New World.
  • Zwiedzenie centrum i okolic najłatwiej zorganizujemy komunikacją miejską używając HOP Card. Ładowanie karty na peronie to opcja Top Up. Nie ładujemy karty przez internet, taki transfer o dziwo może zająć ponad 48h. Rzadko ale się zdarza.
  • Pamiętamy o ‘odbijaniu’ kart po wejściu za peron oraz przed jego opuszczeniem i nie liczymy na to, że może uda nam się przejechać na ‘gapę’ Kontrole przeprowadzane się na bieżąco a zawłaszcza rano i po południu. Jeżeli zapomnieliśmy odbić karty lepiej zgłosić to od razu z pewnością konduktor pozwoli nam na opuszczenie pociągu na kolejnym przystanku i ‘odbiciu’ karty. Tak zdążymy wrócić. Unikamy jednak takich sytuacji bo kary za jazdę bez biletu są spore.
  • Po West Auckland nie spacerujemy nocą a już na pewno omijamy szerokim łukiem ostatnie dwie stacje kolei linii zachodniej czyli Swanson i Ranui. Zarzucona na linii energetycznej para butów to nie jest niewinny żart dzieciaków ale oznaczone miejsce dealer’ów. Nie przebywamy w takich miejscach i nie interesujemy się tym co niechcący zobaczyliśmy. Niech nie wpadnie nam do głowy wycieczka do południowych dzielnic Auckland późnym wieczorem czy nocą. Centrum miasta jest miejsce bardzo bezpiecznym co nie znaczy, że nie należy zachować, jak wszędzie, ostrożności.
  • Podczas wylotu na lotnisku w Auckland bardzo restrykcyjnie ważone są bagaże podręczne. Tutaj każda część kilograma może mieć znaczenie
  • Jeżeli chcemy kupić miód Manuka, lub jego wyroby to przy wyjeździe z Auckland na północ przy drodze nr 1 znajdziemy sklep Manuka Honey Center (7 Perry Rd, Warkworth 0983, Nowa Zelandia). Miód Manuka nie należy do najtańszych za mały słoik zapłacimy ok 60$.
%d bloggers like this: