Zamek Ribnik

Zamek w Ribnik

Dolina Ribnik kryje jedyny chorwacki zamek, który położony jest na nizinach. Ten prawie kompletnie nie znany zamek służył do obrony tych terenów przed wrogami już od XIII wieku. Tuż obok zamku znajduje się źródło, którego woda służyła do wypełnienia fosy obronnej. Wspaniały budynek wciąż kryje tajne sale, ukryte lochy i zamknięte mistyczne przejścia. 

Jadąc z Chorwacji do Słowenii, warto zboczyć nieco z autostrady by odwiedzić to znajdujące się tuz przy granicy obu krajów miejsce.

Historia zamku

 
Budowa zamku związana jest z postacią Bernardina Frankopana, który był najpotężniejszym szlachcicem Chorwacji swoich czasów. Rozpoczął on budowę ambitnie zaprojektowanego zamku pod koniec XV wieku, najprawdopodobniej przenosząc się z rodzinnej Ozalji do nowo wzniesionego Ribnika Po ciężkiej klęsce sił chorwackich przez Turków w bitwie pod Krbawą w 1493 roku z powodu braku środków zawieszono budowę zamku. W kolejnych wiekach zamek był rozbudowywany, a prace te trwały do XIX wieku. 
 

Chorwacja – co warto zobaczyć

Chorwacja Chorwacja jest bardzo popularnym kierunkiem. Do Chorwacji przyciąga nas wiele atrakcji. Ciepłe morze, świetna pogoda, niezapomniane widoki oraz smaczne jedzenie. Ale Chorwacja to nie tylko morze, jeżeli szukacie pomysłu na zwiedzenie Chorwacji, świetnie trafiliście! Oto kilka naszych propozycji! #1 Park Narodowy Jezior Plitwickich. Jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych w Chorwacji i zapewne w Europie. Wśród niezliczonej ilości wodospadów, jezior i …

Czytaj dalej...  
%d bloggers like this: