Chorwacja – co warto zobaczyć

Chorwacja

Chorwacja jest bardzo popularnym kierunkiem. Do Chorwacji przyciąga nas wiele atrakcji. Ciepłe morze, świetna pogoda, niezapomniane widoki oraz smaczne jedzenie. Ale Chorwacja to nie tylko morze, jeżeli szukacie pomysłu na zwiedzenie Chorwacji, świetnie trafiliście! Oto kilka naszych propozycji!

#1 Park Narodowy Jezior Plitwickich. Jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych w Chorwacji i zapewne w Europie. Wśród niezliczonej ilości wodospadów, jezior i wspaniałej przyrody, spędzimy tam niezapomniane chwile. Do wyboru mamy kilka szlaków turystycznych, które z pewnością nas nie zawiodą. 

#2 Twierdza Klis. Nad miastem Split góruje potężna twierdza. Jej historia mieści w sobie opowieść rozciągającą się w czasie na ponad tysiąc lat, co więcej miejsce to będzie nie lada gratką dla fanów Gry o Tron. Tutaj bowiem rozgrywała się większość scen związanych z Meereen – największym z trzech  miast Zatoki Niewolniczej. W filmie użyto również scenerii z pobliskiego kamieniołomu widocznego ze szczytów Twierdzy Klis,

#3 Dubrovnik. Przepiękne miasto o których chyba słyszał każdy. Niesamowite uliczki, wspaniała architektura, kawiarnie, restauracje i niesamowity widok ze wzgórza Srd!

#4 Wyspa Brac. Przepiękna wyspa, do której możemy dotrzemy promem się np. ze Splitu, skrywa niesamowitą plażę Zlatni Rat. Ale plaża to nie tylko to co przyciąga na Brac. Znajdziemy tutaj przepiękne malownicze miasteczka, urokliwe zatoczki a także sporo historii!

By Szabolcs Emich (cropped by DIREKTOR) – originally posted to Flickr as Bol na Bracu – Zlatni rat, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30253224

#5 Pałac Dioklecjana.  Stare miasto w Splicie w zasadzie w całości obejmuje rzymski pałac cesarza Dioklecjana. Warto przejść się po wąskich uliczkach miasta i wyobrazić sobie jak wyglądało to miejsce w czasach, kiedy tą częścią świata rządziło Imperium Rzymskie, oraz co pozostało z ówczesnych zabudowań i jakiej uległy transformacji wraz z upływam kolejnych stuleci. Miasto to jest niemal jak kronika, skrywająca na swych kartach upływ czasu. Dla fanów Gry o Tron, możemy dodać, że w podziemiach Pałacu Dioklecjana ukrywane były smoki!

 


Przeczytajcie więcej

Dubrovnik Dubrovnik
Dubrovnik
maj 05, 2017  •  Articles / PlacesChorwacja / Chorwacja Miasta / Dubrovnik / Europa Miasta / featured / Parkowanie w DubrovnikuArboretum Trsteno / Parkowanie w Dubrovniku
Przeczytaj
Split Split
Split
maj 05, 2017  •  Articles / PlacesChorwacja / Europa Miasta / Split
Przeczytaj
Jeziora Plitwickie Jeziora Plitwickie
Jeziora Plitwickie
maj 05, 2017  •  Articles / PlacesChorwacja / Dubrovnik / Europa / Jeziora Plitwickie / Split
Przeczytaj
Trogir Trogir
Trogir
sierpień 08, 2017  •  Articles / PlacesChorwacja / Chorwacja Miasta / Europa / Europa Miasta / Trogir
Przeczytaj
Brac Brac
Brac
sierpień 08, 2017  •  Articles / PlacesBrac / Chorwacja / Europa
Przeczytaj
Pula Pula
Pula
sierpień 08, 2017  •  Articles / PlacesChorwacja / Europa / Europa Miasta / Pula
Przeczytaj

#6 Arboretum w TrstenoWizyta w Ogrodach Tresno, położonym niedaleko Dubrovnika, może być świetnym pomysłem w upalny letni dzień. Niesamowita architektura, wspaniała przyroda i chwila wytchnienia od letniego skwaru. 

#6 PulaTo miasto można lubić lub nie, ale jeżeli szukacie świetnie zachowanych rzymskich budowli, Pula na pewno Was nie zawiedzie. Wspaniały rzymski amfiteatr oraz świątynia Augusta, zadowolą każde gusta! 🙂


Zobaczcie również

Arboretum w Trsteno Arboretum w Trsteno
Arboretum w Trsteno
maj 05, 2017  •  Arboretum Trsteno
Przeczytaj
Twierdza Klis Twierdza Klis
Twierdza Klis
maj 05, 2017  •  Twierdza Kilis
Przeczytaj

Zapraszamy!

Jeżeli znacie inne godne polecenia miejsca piszcie!

 

 

Czekamy na Twój komentarz !

%d bloggers like this: