Auckland

Zapraszam do Auckland, perły Pacyfiku!

Zwiedzanie Auckland

Auckland to największe miasto kraju liczące sobie ponad 1,5 mln mieszkańców, co stanowi ponad 1/4 mieszkańców całego kraju. Nie bez powodu Auckland nazywane jest The City of Sails (Miasto Żagli). To miasto o największej liczbie łodzi w przeliczeniu na statystycznego mieszkańca na świecie. Słynie z łagodnego klimatu, wspaniałych plaż i otwartości mieszkańców. To na prawdę świetne miejscem na spędzenie kilku dniu przed rozpoczęciem eksploracji obu wysp. Choć myślę, że nawet tydzień przeznaczony na zwiedzanie Auckland to może być za mało!Poniżej kilka przydatnych informacji, które mogę ułatwić w nim pobyt i zwiedzanie Auckland.

  • Najtańsze i całkiem nieźle zaopatrzone markety to Countdown i New World.
  • Zwiedzenie centrum i okolic najłatwiej zorganizujemy komunikacją miejską używając HOP Card. Ładowanie karty na peronie to opcja Top Up. Nie ładujemy karty przez internet, taki transfer o dziwo może zająć ponad 48h. Rzadko ale się zdarza.
  • Pamiętamy o ‚odbijaniu’ kart po wejściu za peron oraz przed jego opuszczeniem i nie liczymy na to, że może uda nam się przejechać na ‚gapę’ Kontrole przeprowadzane się na bieżąco a zawłaszcza rano i po południu. Jeżeli zapomnieliśmy odbić karty lepiej zgłosić to od razu z pewnością konduktor pozwoli nam na opuszczenie pociągu na kolejnym przystanku i ‚odbiciu’ karty. Tak zdążymy wrócić. Unikamy jednak takich sytuacji bo kary za jazdę bez biletu są spore.
  • Po West Auckland nie spacerujemy nocą a już na pewno omijamy szerokim łukiem ostatnie dwie stacje kolei linii zachodniej czyli Swanson i Ranui. Zarzucona na linii energetycznej para butów to nie jest niewinny żart dzieciaków ale oznaczone miejsce dealer’ów. Nie przebywamy w takich miejscach i nie interesujemy się tym co niechcący zobaczyliśmy. Niech nie wpadnie nam do głowy wycieczka do południowych dzielnic Auckland późnym wieczorem czy nocą. Centrum miasta jest miejsce bardzo bezpiecznym co nie znaczy, że nie należy zachować, jak wszędzie, ostrożności.
  • Podczas wylotu na lotnisku w Auckland bardzo restrykcyjnie ważone są bagaże podręczne. Tutaj każda część kilograma może mieć znaczenie
  • Jeżeli chcemy kupić miód Manuka, lub jego wyroby to przy wyjeździe z Auckland na północ przy drodze nr 1 znajdziemy sklep Manuka Honey Center (7 Perry Rd, Warkworth 0983, Nowa Zelandia). Miód Manuka nie należy do najtańszych za mały słoik zapłacimy ok 60$.

Czy jesteś gotowy na zwiedzanie miasta?

Zapraszam do zwiedzenia Auckland

 

 

Przeczytaj również

 

Auckland
Auckland
maj 05, 2017  •  Auckland / Ciekawe Miejsca / Miasta Nowej Zelandii / Nowa Zelandia
Przeczytaj
Kamperem przez Nową Zelandię
Kamperem przez Nową Zelandię
grudzień 12, 2017  •  Ciekawe Miejsca / Nowa Zelandia
Przeczytaj
Kamperem przez Nową Zelandię – Samo Południe
Kamperem przez Nową Zelandię - Samo Południe
grudzień 12, 2017  •  Ciekawe Miejsca / featured / Nowa Zelandia
Przeczytaj
Kamperem przez Nową Zelandię – Serce Wyspy Południowej
Kamperem przez Nową Zelandię - Serce Wyspy Południowej
grudzień 12, 2017  •  Ciekawe Miejsca / Nowa Zelandia
Przeczytaj
Kamperem przez Nową Zelandię. Przygoda na Wyspie Północnej
Kamperem przez Nową Zelandię. Przygoda na Wyspie Północnej
grudzień 12, 2017  •  Ciekawe Miejsca / Nowa Zelandia
Przeczytaj
Kamperem po Nowej Zelandii – Northland
Kamperem po Nowej Zelandii - Northland
grudzień 12, 2017  •  Ciekawe Miejsca / Nowa Zelandia
Przeczytaj

Czekamy na Twój komentarz !

%d bloggers like this: